Dota Underlords En İyi Buildler
14 ay önce eklendi.

Dota Underlords En İyi Buildler

 

Son Güncelleme: 15.08.2019

 

Son gerçekleşen Ağustos yamaları ile birlikte oyunda birçok ittifak ve şampiyonda değişiklikler yaşandı. Bu değişiklerin ardından kafası karışan oyuncular için Dota Underlords En İyi Buildler ve Kompozisyonları paylaşacağız.

 

Oyunda her olay rastgele yaşandığı için kitle kontrol, savunma ve saldırı taşıyıcıların seçimi büyük önem kazanıyor. Çünkü bunları seçmek ve yerleştirmek dışında oyuna müdahale etme şansımız yok. Hal böyle olunca güçlü ittifak komboları oluşturmak büyüm önem arz ediyor.

 

Oyuna güncelleme geldikçe meta değişiyor ve güçlü kompozisyonlar da haliyle evrim geçiriyor. Son gelen güncellemelerin ardından üst seviye oyuncular arasında favori olan geç oyunda kullanabileceğiniz bazı buildleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Avcı&Savaşçı Buildi

 

Şampiyonlar

 

Yaratık Efendisi

Korucu Kara Elf

Ay Prensesi

Gorgon

Kurt Adam

Keskin Nişancı

Dalga Avcısı

Amiral

Kasap

ESNEK: Kışın Efendisi / Jirokopter

 

İttifaklar

 

6x Avcı

3x Savaşçı

2x Kalpsiz

2x İnsan

2x Pullu

ESNEK: 2x Nişancı / 2x Vahşi

 

Build hakkında:

 

Son yapılan güncellemeler ile birlikte Avcı ittifakı tekrar güç kazandı. Özellikle Kurt Adam’ın avcı olması ile birlikte kırılgan olan Avcı ittifakı bir nebze güçlendi. Ayrıca Rüzgar Korucusu’nun da 2 altına düşürülmesiyle oyun başında daha güçlü bir Avcı kompozisyonu yakalama şansı arttı. Oyun başında kullanacağınız 3 savaşçı ve 3 avcı şampiyon ile hem savunma hem de saldırı açısından güçlü bir duruma geçebilirsiniz. Daha sonra avcıları 6 şampiyon yaparak bu gücü maksimize etme şansı yakalayabilirsiniz.

 

Şövalye&Ejder Buildi

 

 

Şampiyonlar

 

Avernus Lordu

Yarasa Binici

Kaos Şövalyesi

Ejderha Şövalyesi

Ay Sürücüsü

Omnişövalye

Engerek

Nekrofos

Fırtına Çağıran

ESNEK: Trol Savaş Lordu / Büyücü Hekim

 

İttifaklar

 

6x Şövalye

2x Kalpsiz

2x Ejder

2x İnsan

2x İblis Efendisi

2x Trol

1x İblis

 

Build Hakkında

 

Ejder ittifakının 2 ejder karakter ile yapılabilmeye başlanmasından beri bir çok kompozisyonda ejderleri görmek mümkün. Gerek güçlü savunmaları gerek saldırı güçleri ile daha uzun süre meta buildler içerisinde kendilerine yer bulacaklar gibi. Ejderlerin gücü kalpsiz ittifakı ile birleşince artan saldırı gücünüz şövalye ittifakından alacağınız savunma ile dengeli ve güçlü bir hal alıyor. Bunların yanına son olarak Trol Savaş Lordu eklemeniz halinde hem büyük bir saldırı kozu elde edecek hem de diğer şövalyelerinizin saldırı hızlarını arttırabileceksiniz. Bu kompozisyonun kilit noktası şövalye ittifakını olabildiğince erken bitirmektir. Başlangıçta 4 şövalye orta oyuna kadar sizi rahatlıkla idare edecektir. Nekrofos yerine başlangıçta Kasap kullanarak geçici olarak kalpsiz ittifakına da sahip olabilirsiniz.

 

Vahşi Buildi

 

 

Şampiyonlar

 

Kışın Efendisi

Dalga Avcısı

Kasap

Kurt Adam

Gorgon

Korucu Kara Elf

Ahu

Yalnız Druid

Zehir Efendisi

Kumlar Kralı

 

İttifaklar

 

6x Vahşi

3x Savaşçı

3x Avcı

2x Pullu

2x Kalpsiz

2x Druid

 

Build Hakkında

 

Zehir Efendisi her ne kadar son zamanlarda nerflense de hala oyundaki güçlü birimlerden biri. Özellikle 1 altına düşmesinin ardından oyun başında Kışın Efendisi ve Ahu ile güçlü 1 altınlık bir kompozisyon yapılabiliyor. Yanına ekleyeceğiniz savaşçılarla beraber oyun başında önemli bir güce ulaşabilirsiniz. Özellikle “Diş ve Pençe” eşyasını alabilirseniz bu ittifak güçlü savunması olan Şövalyelere dahi önemli hasarlar verebilecek bir güce ulaşacaktır. Vahşi ittifakındaki bir diğer önemli eşya ise Çağırma Taşı’dır. Çağırma Taşı ile birlikte Kurt Adam, Zehir Efendisi ve Yalnız Druid’in çağıracağı birimler de güçleneceği için size azımsanamayacak bir güç sağlayacaktır. Kışın Efendisi, Gorgon, Kasap, Dalga Avcısı ve Kumlar Kralı’da size ihtiyacınız olan kitle kontrol etkilerini sağlayacak ve kompozisyon kusursuza yakın olacaktır.

Cevap Yaz
Yorumlar